Sankt Petersburg 5 dni >> wczasy Rosja, wakacje, oferty, opinie, wycieczka objazdowa Sankt Petersburg 5 dni >> rezerwuj najtaniej na Rosja.pl
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Rosja.pl  >  Lista ofert  >  Sankt Petersburg 5 dni, Rosja: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Sankt Petersburg 5 dni, Rosja: wycieczki objazdowe

Rosja, Rosja: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
cena za osobę od:
zawiera:zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NW, wyżywienie według wybranej opcji, przelot, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, opieka rezydenta
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Wybrana oferta jest nieaktualna. Aby kontynuować zmień ustawienia.
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
Pogoda i klimat
Moskwa
Mżawka
8oC
opady:0.3 mm
zachmurzenie:76%
ciśnienie:1010 hPa
wiatr:2 km/h

Sankt Petersburg 5 dni, Rosja: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:


Sankt Petersburg 5 dni

Kategoria:

Region:

Rosja / Rosja

Opis oferty: :

Wspaniała okazja, aby poznać najbardziej europejskie z rosyjskich miast w zimowej odsłonie! Uwielbiane przez turystów z całego świata, z szerokimi ulicami, okazałymi pałacami i bogatą historią jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć. W programie najważniejsze zabytki: zachwycający Ermitaż z dziełami malarzy światowej sławy, najstarsza budowla w mieście - Twierdza Pietropawłowska, oraz Peterhof i Carskie Sioło - dawne siedziby cesarskie, zaskakujące przepychem. Prawdziwa niespodzianka to muzeum wódki - tutaj poczujesz rosyjski klimat! Po aktywnym zwiedzaniu rozgrzać się można na kolacji z pieśniami rosyjskimi - występy folklorystyczne, nauka tradycyjnego tańca i lokalne przysmaki będą znakomitym zwieńczeniem wizyty w mieście nad Newą.

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Sankt Petersburga. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja, nocleg.

2. DZIEŃ.:

Śniadanie. Objazd miasta z panoramicznym zwiedzaniem: Teatr Maryjski, Pole Marsowe, Pałac Marmurowy, Ogród Letni, Monastyr Smolny, z postojami w najciekawszych miejscach. Przejazd do Twierdzy Pietropawłowskiej z soborem św. Piotra i Pawła. Twierdza jest najstarszą budowlą w mieście, przez długi czas pełniła funkcję więzienia, gdzie przetrzymywano więźniów politycznych, wśród których byli m.in. Dostojewski i Gorki. Czas wolny. Zwiedzanie Ermitażu - jednego z najsłynniejszych muzeów świata, ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Muzeum mieści się w pięciu pałacach, a jego głównym budynkiem jest Pałac Zimowy. W zbiorach Ermitażu są dzieła takich mistrzów, jak: Rembrandt, van Dyck, Tycjan, Picasso, Monet, Michał Anioł i van Gogh. Następnie wizyta w Muzeum Ruskiej Wódki. Poznanie historii wyrobu tego trunku, co ściśle wiąże się z historią kraju. Degustacja 3 rodzajów wódki z typowymi rosyjskimi zakąskami (tylko dla dorosłych). Powrót do hotelu metrem, nocleg.

3. DZIEŃ.:

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego, dawnej rezydencji władców - CARSKIEGO SIOŁA. Jest to jedna z najpiękniejszych rezydencji w stylu rosyjskiego baroku, wpisana na listę UNESCO. Zwiedzanie: Pałac Katarzyny z komnatą bursztynową, której ściany były w całości pokryte bursztynową okładziną. Komnata zaginęła w czasie II wojny światowej, obecnie można podziwiać jej rekonstrukcję. Czas wolny. Powrót do Petersburga. Zwiedzanie Soboru Zbawiciela na Krwi, świątyni stanowiącej muzeum mozaiki na 7 tys. m², nad którą pracowało ponad 30 artystów jednocześnie. Przejście do Soboru Kazańskiego, poświęconego Kazańskiej Ikonie Matki Bożej. Jest to również pomnik dziękczynny za zwycięstwo Rosji nad Napoleonem i tutaj jest pochowany dowodzący wojskami rosyjskimi M. Kutuzow. Czas wolny. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ.:

Śniadanie. Przejazd do PETERHOFU, słynącego ze wspaniałej rezydencji wzniesionej przez cara Piotra Wielkiego nad samą Zatoką Fińską. Peterhof przez lata pełnił funkcję letniej rezydencji carów Rosji. Zwiedzanie pałacu. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Wieczorem fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): pożegnalny wieczór z pieśniami rosyjskimi - doskonała zabawa przy tradycyjnej muzyce rosyjskiej towarzyszącej przy kolacji. Powrót do hotelu metrem, nocleg.

5. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

4 noclegi w hotelu*** w centrum Sankt Petersburga; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 4 śniadania (bufet), 1 kolacja (serwowana) • przelot • przejazd autokarem • wycieczka do Peterhofu i Carskiego Sioła • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 150 EUR.Wizy: od 01.10.2019 r. obywatele Polski mogą składać wnioski o bezpłatną wizę elektroniczną na stronie MSZ Rosji pod adresem: http:electronic-visa.kdmid.ru. BP ITAKA oferuje pośrednictwo w uzyskaniu wizy turystycznej, szczegółowe informacje w zakładce "Informacje praktyczne". Opłata za pośrednictwo: 50 PLN.Opłaty fakultatywne: kolacja z pieśniami rosyjskimi: ok. 50 EUR (wymagane min. 10 os.). Przejazdy po Sankt Petersburgu środkami komunikacji miejskiej.

Przewodnik: Rosja: wycieczki objazdowe, Rosja


Rosja > Rosja: wycieczki objazdowe
Rosja: wycieczki objazdowe:
Ten największy na świecie kraj jest położony na dwóch kontynentach. Oblewają go wody Oceanu Spokojnego, Morza Arktycznego i Morza Bałtyckiego. Zachodnią i centralną część kraju charakteryzują niziny i równiny z gęstą siecią rzek. W Rosji występuje większość stref klimatycznych klimatu umiarkowanego i chłodnego, a nawet polarnego (północne krańce, leżące poza kołem podbiegunowym). Zimy są tu długie i mroźne. Dużą ciekawość podróżników budzą, m.in. jeziora: Morze Kaspijskie, Bajkał, Ładoga, Onega oraz góry: Kaukaz i Ural. Obszarami koncentracji turystów są: region kaukasko-czarnomorski (kurort Soczi) ze źródłami mineralnymi oraz region centralny od zachodnich granic po Ural. Ośrodkami turystycznymi są Moskwa i Petersburg. Dla Polaków duże znaczenie ma także Katyń. Na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, Wyżynie Środkowosyberyjskiej i w górach na Wschodzie największą popularnością cieszą się rejsy po rzekach Obie, Lenie i Jeniseju oraz tzw. Północna Droga Morska. Coraz częściej można spotkać zapalonych podróżników, którzy przemierzają Rosję z Zachodu na Wschód, głównie koleją transsyberyjską.
czytaj więcej
 

Rosja: mapa


Moskwa - prognoza pogody

14400000
Aktualne warunki

Niedziela
25 października
Mżawka
8°C
Mżawka
opady:0.3 mm
zachmurzenie:76%
wilgotność:77%
widoczność:2 km
ciśnienie:1010 hPa
wiatr:345° 2 km/h
wsch. słońca:08:22
zach. słońca:18:04
Poniedziałek
26 października
Częściowe zachmurzenie
min: 8°C    max: 11°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:232°  6 km/h
wsch. słońca:08:24
zach. słońca:18:02
Wtorek
27 października
Częściowe zachmurzenie
min: 7°C    max: 11°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:175°  12 km/h
wsch. słońca:08:26
zach. słońca:17:59
Środa
28 października
Częściowe zachmurzenie
min: 7°C    max: 11°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:187°  15 km/h
wsch. słońca:08:28
zach. słońca:17:57
Czwartek
29 października
Częściowe zachmurzenie
min: 5°C    max: 8°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:169°  14 km/h
wsch. słońca:08:30
zach. słońca:17:55

Moskwa - klimat

Rosja - kiedy na wakacje?
  • Rosję najlepiej zwiedzać latem, choć zima w tym kraju również ma swoje uroki, zwłaszcza gdy odpowiednio się do niej przygotujemy.
  • W części europejskiej występują długie, ostre i śnieżne zimy (w rejonie Moskwy temperatury nierzadko spadają do –20 ºC). Wpływ Morza Bałtyckiego podwyższa nieco temperaturę w okolicy Petersburga. Wiosna jest często bezchmurna i ciepła, jednak następuje wtedy odwilż i roztopy. Latem jest ciepło, w głębi lądu czasem burzowo, a na południu sucho za sprawą gorącego wiatru stepowego.
  • Nad Morzem Czarnym lato jest gorące i słoneczne, a ciepła woda zachęca do kąpieli od czerwca do września. Zimą temperatura rzadko spada poniżej zera, jednak zimny wiatr znad Kaukazu może popsuć pogodę. W sierpniu możemy się również kąpać w Morzu Japońskim, gdzie temperatura wody wynosi ok. 22 ºC.
  • Na Syberii występuje bardzo długa, mroźna i śnieżna zima. Lato jest krótkie, ale ciepłe. W Wierchojańsku temperatura spada zimą do –40 ºC, jednak latem termometry nierzadko wskazują 30 ºC.
Klimat Rosji ogólnie scharakteryzować można jako kontynentalny, z wyraźnie występującymi porami roku. Jedynie w niektórych regionach obserwuje się odstępstwa od tej reguły. Wiosna i jesień – pory przejściowe – są krótkie. Lato w znacznej części kraju jest gorące, a zima mroźna i śnieżna. Część europejska charakteryzuje się długimi i ostrymi zimami. Śnieg w Moskwie i okolicach spotkamy od listopada do kwietnia, a temperatura –20 ºC jest tam standardem. Dzięki suchemu powietrzu i niezbyt silnemu wiatrowi nie jest ona tak uciążliwa. Podobny klimat panuje w Murmańsku, dzięki prądom z Morza Barentsa. Petersburg jest nieco cieplejszy za sprawą bliskości Morza Bałtyckiego. Lato w okolicach Petersburga jest umiarkowane, a noce bywają chłodne. W głębi kraju dni są cieplejsze i czasem występują burze. Okolice Morza Czarnego znajdują się pod wpływem klimatu zbliżonego do śródziemnomorskiego, z umiarkowaną zimą oraz gorącym i słonecznym latem. W miesiącach zimowych w tym regionie często wieje zimny wiatr typu bora (z Kaukazu) oraz fen. Opady u podnóża Kaukazu zimą są wysokie. Na Syberii zima trwa bardzo długo i jest niezwykle surowa. W Wierchojańsku zanotowano w 1885 roku rekordowo niską temperaturę –67,8 ºC. W okolicach Irkucka zima przypada na okres od października do końca kwietnia. Lato jest krótkie, lecz ciepłe (a czasami bywa nawet upalne). W północnej części Syberii śnieżna i wietrzna zima zajmuje aż dziewięć miesięcy w roku. Podczas niezwykle krótkiego okresu ocieplenia ziemia rozmarza i staje się bardzo grząska. W lecie na Syberii możemy się spodziewać dużej ilości komarów. Na południu występują częste wiatry pyłowe. Daleki Wschód charakteryzuje się surową zimą. Na Sachalinie śnieg utrzymuje się aż do maja. Okolice Władywostoku, wybrzeże oraz Kamczatka są natomiast najbardziej wietrznym regionem kraju. W najmniej wietrznych miesiącach, czerwcu i lipcu, możemy się tam spodziewać mgieł. To sprawia, iż zima jest tam bardziej słoneczna niż lato.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
-14,-12,-7,0,5,10,12,10,5,0,-6,-10,-7,-6,0,8,15,20,22,18,12,5,-1,-6,-10.5,-9.0,-3.5,4.0,10.0,15.0,17.0,14.0,8.5,2.5,-3.5,-8.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
1356810964221
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
33,25,25,33,48,69,71,69,64,48,38,38,87,82,78,68,65,71,74,81,82,86,86,86
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
272322131916141915212126

Rosja wycieczki: oferty wczasów z Rosja: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje z dziećmi Last Minute
Wakacje z dziećmi Last Minute
Na rodzinne wakacje warto wybrać się do słonecznej Bułgarii, która charakteryzuje się piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Również Chorwacja zachęca do przyjazdu rodzin z dziećmi, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, na portalu TravelOne.pl, znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, w tym Grecja Last Minute czy Portugalia Last Minute, które pozwolą nam zaplanować wczasy w znacznie niższej cenie. Polecamy również Wyspy Kanaryjskie, gdzie znajdziemy najlepsze parki wodne z licznymi zjeżdżalniami, które są ulubionym miejscem dzieci.
 
Egzotyczne plaże w cenach Last Minute - wakacje w Tajlandii >>
Luksusowy urlop w Emiratach Arabskich - zobacz hotele z All Inclusive >>
Morze Cudów i Cuda Nad Rzeka -  wycieczki objazdowe do Izraela >>