Złoty Pierścień Wielkiej Rusi, Rosja: wycieczki objazdowe - oferta hotelu na Rosja.pl - zarezerwuj pobyt najtaniej - Złoty Pierścień Wielkiej Rusi, Rosja
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Rosja.pl  >  Lista ofert  >  Złoty Pierścień Wielkiej Rusi, Rosja: wycieczki objazdowe
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Złoty Pierścień Wielkiej Rusi, Rosja: wycieczki objazdowe

Rosja, Rosja: wycieczki objazdowe (pokaż mapę)
cena za osobę od:
zawiera:zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NW, wyżywienie według wybranej opcji, przelot, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, opieka rezydenta
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Wybrana oferta jest nieaktualna. Aby kontynuować zmień ustawienia.
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:
Pogoda i klimat
Moskwa
Pochmurno
13oC
opady:0.3 mm
zachmurzenie:100%
ciśnienie:1007 hPa
wiatr:11 km/h

Złoty Pierścień Wielkiej Rusi, Rosja: wycieczki objazdowe

Nazwa wg organizatora:


Złoty Pierścień Wielkiej Rusi

Kategoria:

Region:

Rosja / Rosja

Opis oferty: :

Moskwa • Siergijew Posad • Peresław Zaleski • Rostów • Jarosław • Wiatskoje • Kostroma • Plos • Suzdal • Włodzimierz • Bogolubowo Najbardziej popularna i najpiękniejsza trasa turystyczna Rosji, prowadząca przez średniowieczne miasta i miasteczka położone na północny wschód od Moskwy. Wystarczy tydzień, aby zwiedzić miejsca, gdzie kształtowała się ruska kultura. Do Złotego Pierścienia zaliczane są miasta o wyjątkowej architekturze i doniosłej roli, jaką odgrywały w historii Rosji. W programie autentyczne, pełne uroku, klimatyczne miasteczka, gdzie można nie tylko podziwiać zabytki, ale także poczuć atmosferę minionych czasów carskiej Rosji. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Moskwie, kosmopolitycznej stolicy i największym mieście Europy, które przyciąga turystów wspaniałymi zabytkami z listy UNESCO, symbolami wielowiekowej kultury Rosji. Trasa w Rosji: ok. 800 km.

1. DZIEŃ.:

MOSKWA Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do MOSKWY, stolicy Rosji, jednego z największych miast na świecie. Transfer do hotelu. Wieczorny spacer po ulicach stolicy. Powrót do hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ.:

MOSKWA Śniadanie. Przejazd autokarem/busem po najciekawszych ulicach i placach Moskwy z postojami na zdjęcia. Główne punkty programu to: Plac Czerwony, przejazd obok Klasztoru Nowodziewiczego, podziwianie panoramy miasta z Wróblowych Wzgórz - doskonałego punktu widokowego opisywanego m.in. w znanej powieści "Mistrz i Małgorzata". Następnie Państwowy Uniwersytet im. M. Łomonosowa, łuk triumfalny, Nowy Arbat, Teatr Bolszoj, plac na Łubiance. Zwiedzanie Kremla - serca Moskwy, niegdyś siedziby książąt i carów, obecnie rezydencji prezydenta oraz niepowtarzalnego kompleksu muzealnego i kulturalnego, wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie zbrojowni, kremlowskiego muzeum-skarbca, spacer po Placu Czerwonym. Wokół placu skupiają się najważniejsze budynki: bajkowy sobór Wasyla Błogosławionego - jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta, Mauzoleum Lenina - miejsce spoczynku wodza Rewolucji (wejście indywidualne), sobór Kazański, słynny dom towarowy GUM. Czas wolny. Powrót metrem do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ.:

SIERGIJEW POSAD - PERESŁAW ZALESKI Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Troicko - Siergijewskiej Ławry - klasztoru prawosławnego, jednego z najważniejszych monastyrów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej założonego w 1345 r. w miejscowości SIERGIJEW POSAD. Zwiedzanie kompleksu klasztornego. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do PERESŁAWIA ZALESKIEGO, miasta z długą historią i wspaniałymi zabytkami, którego niepowtarzalna atmosfera przyciąga rzesze turystów. Zwiedzanie: pozostałości książęcego kremla - obronny wał ziemny, sobór Przemienienia Pańskiego, spacer po centrum. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ.:

ROSTÓW - JAROSŁAW Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do ROSTOWA, jednego z najstarszych miast Rosji. Zwiedzanie rostowskiego kremla, zbudowanego z wielkim rozmachem. Najsłynniejsze budowle kompleksu to sobór Uspieński z dzwonnicą i trzynastoma zabytkowymi dzwonami o unikatowym brzmieniu oraz Muzeum Emalii. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do JAROSŁAWIA, położonego nad rzeką Wołgą, który nazywany jest Florencją rosyjskiej północy. Historyczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: monastyr Spaso-Preobrażeński - jeden z najpiękniejszych zabytków miasta ze Świętą Bramą i soborem, XVII-wieczna cerkiew proroka Eliasza w stylu baroku nadwołżańskiego. Przejazd do wsi Wiatskoje. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ. WIATSKOJE - KOSTROMA :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Spacer po wsi WIATSKOJE - wpisanej na listę najpiękniejszych wsi Rosji. Przejazd do KOSTROMY, kolebki carskiej rodziny Romanowów. Czas wolny na indywidualny posiłek. Zwiedzanie: monastyr Ipatiewski z soborem Świętej Trójcy, w którym pochowana jest rodzina Godunowów. Spacer po mieście: cerkiew św. Jana, monastyr Bogojawleńsko-Anastazyjski, wieża strażacka, XVIII-wieczne budynki domów kupieckich i hal handlowych. Wizyta w muzeum lnu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. PLOS - SUZDAL :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do PLOS, miasta w obwodzie iwanowskim, jednego z głównych centrów turystycznych regionu. Spacer po miasteczku. Następnie przejazd i zwiedzanie SUZDALU, nazywanego skansenem ze względu na duże nagromadzenie zabytków na stosunkowo niewielkim terenie: 200 na 9 km². Miasto ze względu na architekturę przyciąga ekipy filmowe, nakręcono tu m.in. sceny do arcydzieła kinematografii radzieckiej Andrieja Rublowa w reżyserii Andrieja Tarkowskiego. Zabytkowe centrum Suzdalu zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzanie: suzdalski kreml - najstarsza część miasta; skansen rosyjskiego budownictwa drewnianego, gdzie wyróżniają się dwie XVIII-wieczne cerkwie. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Włodzimierza. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ. WŁODZIMIERZ - BOGOLUBOWO :

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do WŁODZIMIERZA, dawnej stolicy Rusi Kijowskiej. Spacer po mieście: sobór Dymitrijewski, Złota Brama. Zwiedzanie soboru Uspieńskiego oraz Muzeum Kryształów i Miniatury. Przejazd do BOGOLUBOWA i zwiedzanie cerkwi Opieki Matki Boskiej na Nerli, uznawanej za arcydzieło ruskiego budownictwa. Czas wolny na indywidualny posiłek. Przejazd do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

8. DZIEŃ. MOSKWA :

Śniadanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu). Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: :

7 noclegów w hotelach***: 3 w Moskwie, 1 w Peresławiu Zaleskim, 1 w Wiatskoje, 1 w Kostromie, 1 we Włodzimierzu; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami • wyżywienie: 7 śniadań, 4 obiadokolacje • przelot • przejazd autokarem lub minibusem (zależnie od liczby osób) • opieka pilota • ubezpieczenie KL i NW

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety wstępu, lokalni przewodnicy i bilety komunikacji miejskiej: ok. 100 EUR.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty (lista dostępna na www.itaka.pl) należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 75 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN. Wymagane podanie danych paszportowych podczas dokonywania rezerwacji, nie później niż na 25 dni przed wylotem.

Przewodnik: Rosja: wycieczki objazdowe, Rosja


Rosja > Rosja: wycieczki objazdowe
Rosja: wycieczki objazdowe:
Ten największy na świecie kraj jest położony na dwóch kontynentach. Oblewają go wody Oceanu Spokojnego, Morza Arktycznego i Morza Bałtyckiego. Zachodnią i centralną część kraju charakteryzują niziny i równiny z gęstą siecią rzek. W Rosji występuje większość stref klimatycznych klimatu umiarkowanego i chłodnego, a nawet polarnego (północne krańce, leżące poza kołem podbiegunowym). Zimy są tu długie i mroźne. Dużą ciekawość podróżników budzą, m.in. jeziora: Morze Kaspijskie, Bajkał, Ładoga, Onega oraz góry: Kaukaz i Ural. Obszarami koncentracji turystów są: region kaukasko-czarnomorski (kurort Soczi) ze źródłami mineralnymi oraz region centralny od zachodnich granic po Ural. Ośrodkami turystycznymi są Moskwa i Petersburg. Dla Polaków duże znaczenie ma także Katyń. Na Nizinie Zachodniosyberyjskiej, Wyżynie Środkowosyberyjskiej i w górach na Wschodzie największą popularnością cieszą się rejsy po rzekach Obie, Lenie i Jeniseju oraz tzw. Północna Droga Morska. Coraz częściej można spotkać zapalonych podróżników, którzy przemierzają Rosję z Zachodu na Wschód, głównie koleją transsyberyjską.
czytaj więcej
 

Rosja: mapa


Moskwa - prognoza pogody

14400000
Aktualne warunki

Wtorek
15 października
Pochmurno
13°C
Pochmurno
opady:0.3 mm
zachmurzenie:100%
wilgotność:82%
widoczność:10 km
ciśnienie:1007 hPa
wiatr:200° 11 km/h
Wtorek
15 października
Przejściowe opady deszczu
min: 4°C    max: 12°C
Przejściowe opady deszczu
opady:0.8 mm
wiatr:246°  16 km/h
wsch. słońca:07:59
zach. słońca:18:30
Środa
16 października
Możliwe przejściowe opady deszczu
min: 5°C    max: 12°C
Możliwe przejściowe opady deszczu
opady:0.6 mm
wiatr:250°  16 km/h
wsch. słońca:08:01
zach. słońca:18:28
Czwartek
17 października
Częściowe zachmurzenie
min: -2°C    max: 8°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:144°  12 km/h
wsch. słońca:08:03
zach. słońca:18:25
Piątek
18 października
Pochmurno
min: 8°C    max: 14°C
Pochmurno
opady:0.1 mm
wiatr:236°  14 km/h
wsch. słońca:08:05
zach. słońca:18:23
Sobota
19 października
Częściowe zachmurzenie
min: 5°C    max: 8°C
Częściowe zachmurzenie
opady:brak
wiatr:113°  13 km/h
wsch. słońca:08:07
zach. słońca:18:20

Moskwa - klimat

Rosja - kiedy na wakacje?
  • Rosję najlepiej zwiedzać latem, choć zima w tym kraju również ma swoje uroki, zwłaszcza gdy odpowiednio się do niej przygotujemy.
  • W części europejskiej występują długie, ostre i śnieżne zimy (w rejonie Moskwy temperatury nierzadko spadają do –20 ºC). Wpływ Morza Bałtyckiego podwyższa nieco temperaturę w okolicy Petersburga. Wiosna jest często bezchmurna i ciepła, jednak następuje wtedy odwilż i roztopy. Latem jest ciepło, w głębi lądu czasem burzowo, a na południu sucho za sprawą gorącego wiatru stepowego.
  • Nad Morzem Czarnym lato jest gorące i słoneczne, a ciepła woda zachęca do kąpieli od czerwca do września. Zimą temperatura rzadko spada poniżej zera, jednak zimny wiatr znad Kaukazu może popsuć pogodę. W sierpniu możemy się również kąpać w Morzu Japońskim, gdzie temperatura wody wynosi ok. 22 ºC.
  • Na Syberii występuje bardzo długa, mroźna i śnieżna zima. Lato jest krótkie, ale ciepłe. W Wierchojańsku temperatura spada zimą do –40 ºC, jednak latem termometry nierzadko wskazują 30 ºC.
Klimat Rosji ogólnie scharakteryzować można jako kontynentalny, z wyraźnie występującymi porami roku. Jedynie w niektórych regionach obserwuje się odstępstwa od tej reguły. Wiosna i jesień – pory przejściowe – są krótkie. Lato w znacznej części kraju jest gorące, a zima mroźna i śnieżna. Część europejska charakteryzuje się długimi i ostrymi zimami. Śnieg w Moskwie i okolicach spotkamy od listopada do kwietnia, a temperatura –20 ºC jest tam standardem. Dzięki suchemu powietrzu i niezbyt silnemu wiatrowi nie jest ona tak uciążliwa. Podobny klimat panuje w Murmańsku, dzięki prądom z Morza Barentsa. Petersburg jest nieco cieplejszy za sprawą bliskości Morza Bałtyckiego. Lato w okolicach Petersburga jest umiarkowane, a noce bywają chłodne. W głębi kraju dni są cieplejsze i czasem występują burze. Okolice Morza Czarnego znajdują się pod wpływem klimatu zbliżonego do śródziemnomorskiego, z umiarkowaną zimą oraz gorącym i słonecznym latem. W miesiącach zimowych w tym regionie często wieje zimny wiatr typu bora (z Kaukazu) oraz fen. Opady u podnóża Kaukazu zimą są wysokie. Na Syberii zima trwa bardzo długo i jest niezwykle surowa. W Wierchojańsku zanotowano w 1885 roku rekordowo niską temperaturę –67,8 ºC. W okolicach Irkucka zima przypada na okres od października do końca kwietnia. Lato jest krótkie, lecz ciepłe (a czasami bywa nawet upalne). W północnej części Syberii śnieżna i wietrzna zima zajmuje aż dziewięć miesięcy w roku. Podczas niezwykle krótkiego okresu ocieplenia ziemia rozmarza i staje się bardzo grząska. W lecie na Syberii możemy się spodziewać dużej ilości komarów. Na południu występują częste wiatry pyłowe. Daleki Wschód charakteryzuje się surową zimą. Na Sachalinie śnieg utrzymuje się aż do maja. Okolice Władywostoku, wybrzeże oraz Kamczatka są natomiast najbardziej wietrznym regionem kraju. W najmniej wietrznych miesiącach, czerwcu i lipcu, możemy się tam spodziewać mgieł. To sprawia, iż zima jest tam bardziej słoneczna niż lato.
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
-14,-12,-7,0,5,10,12,10,5,0,-6,-10,-7,-6,0,8,15,20,22,18,12,5,-1,-6,-10.5,-9.0,-3.5,4.0,10.0,15.0,17.0,14.0,8.5,2.5,-3.5,-8.0
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
1356810964221
Aby zobaczyć wykres proszę zainstalować/uruchomić wtyczkę Adobe Flash.
33,25,25,33,48,69,71,69,64,48,38,38,87,82,78,68,65,71,74,81,82,86,86,86
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
272322131916141915212126

Rosja wycieczki: oferty wczasów z Rosja: wycieczki objazdowe

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje z dziećmi Last Minute
Wakacje z dziećmi Last Minute
Na rodzinne wakacje warto wybrać się do słonecznej Bułgarii, która charakteryzuje się piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Również Chorwacja zachęca do przyjazdu rodzin z dziećmi, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, na portalu TravelOne.pl, znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, w tym Grecja Last Minute czy Portugalia Last Minute, które pozwolą nam zaplanować wczasy w znacznie niższej cenie. Polecamy również Wyspy Kanaryjskie, gdzie znajdziemy najlepsze parki wodne z licznymi zjeżdżalniami, które są ulubionym miejscem dzieci.
 
Egzotyczne plaże w cenach Last Minute - wakacje w Tajlandii >>
Luksusowy urlop w Emiratach Arabskich - zobacz hotele z All Inclusive >>
Morze Cudów i Cuda Nad Rzeka -  wycieczki objazdowe do Izraela >>