Rosja.pl - zobacz oferty turystyczne w , ,  - rezerwuj udane wakacje i noclegi
Od 1999 roku skorzystało z naszych usług 90 000 osób
Świat Tysiąca Marzeń : Grupa TravelOne.pl > Rosja.pl  >  Lista ofert  >  Hotel: Na Sybirskim Szlaku I U Kałasznikowa, Rosja
Trwa potwierdzanie dostępności oferty, proszę czekać...
UWAGA! Przed dokonaniem rezerwacji sprawdź termin
ważności dokumentów.
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy!
          
 
  • 1.wyszukiwanie ofert
  • 2. szczegóły oferty
  • 3. zamówienie

Hotel: Na Sybirskim Szlaku I U Kałasznikowa, Rosja

Rosja (pokaż mapę)
cena za osobę od:
zawiera:zakwaterowanie, ubezpieczenie KL i NW, wyżywienie według wybranej opcji, przelot, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, opłaty lotniskowe, opieka rezydenta
nie zawiera:cena zawiera wszystkie opłaty
zobacz opis
Poleć
transport:
wyjazd z:
terminy:
długość pobytu:
wyżywienie:
dorośli:
podróż z dziećmi
Wybrana oferta jest nieaktualna. Aby kontynuować zmień ustawienia.
Rezerwuj z Gwarancją Najniższej Ceny! Touroperator:

Hotel: Na Sybirskim Szlaku I U Kałasznikowa, Rosja

Wczasy w:

Nazwa wg organizatora:


Hotel: Na Sybirskim Szlaku I U Kałasznikowa

Kategoria:

Region:

Rosja / Rosja

Opis oferty: :

Iżewsk • Szkółka Psów Husky • Ruska Bania • Średniowieczny Gród Bariażskaja Drużyna • Wotkińsk - Perevoznoe • Jakszur-bodja • Bakszejewo • Igra • DebiesyLekcja historii, nieznane miejsca, polskie pamiątki. Dużo wspólnej zabawy, biesiady, ciekawe spotkania. Tych, którzy mają duszę odkrywców, zapraszamy na wyprawę w głąb Rosji, do Republiki Udmurckiej, gdzie ludzie są życzliwi i otwarci na przybyszów z różnych stron świata. Trasa wycieczki wiedzie po terenach u podnóża Uralu, jednego z najdłuższych grzbietów łańcuchów górskich na Ziemi, rozciągającego się na długości ponad 2000 km. W programie są miejsca związane z Piotrem Czajkowskim i Kałasznikowem, a także te powiązane z naszą historią. Będzie też czas na zabawę w szkółce husky i w średniowiecznym grodzie rycerskim. Na długo w pamięci postanie kąpiel w ruskiej bani i smaki tradycyjnej ruskiej kuchni. Będą także posiłki na świeżym powietrzu i degustacje samogonu, najbardziej popularnego alkoholu w Rosji. Trasa ok.: 700 km.

1. DZIEŃ. :

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Iżewska z przesiadką w Moskwie. Transfer do hotelu. Kolacja powitalna. Wzniesienie toastu za zdrowie przybyłych gości jabłecznym "samogonem", napojem alkoholowym wyrabianym przez gospodarza. Nocleg.

2. DZIEŃ. IŻEWSK:

Śniadanie. Zwiedzanie najważniejszych zabytków i atrakcji IŻEWSKA, stolicy Udmurcji. To przemysłowe miasto leży nad rzeką Iż, od której wzięło nazwę, podobnie jak marka motocykli i broni myśliwskiej, znana i ceniona na rynkach Europy. Wyjazd i Zwiedzanie Muzeum M.T. Kałasznikowa, wynalazcy najbardziej popularnego karabinka maszynowego AK na świecie. W muzeum znajdują się wszystkie modyfikacje automatu, można obejrzeć filmy dokumentalne o pracach nad bronią, prywatną kolekcję broni konstruktora oraz jego liczne nagrody i odznaczenia. Dla chętnych strzelanie z wybranej broni na strzelnicy znajdującej się pod budynkiem muzeum (dodatkowo płatne, niezbędny paszport do okazania). Następnie wizyta w Soborze św. Michała i objazd najważniejszych miejsc Iżewska z przerwami na zdjęcia. Czas wolny na indywidualny posiłek w restauracji serwującej typowe dania kuchni rosyjskiej. Po przerwie kontynuacja zwiedzania. Wizyta w Muzeum Iżewskich Zakładów Budowy Maszyn, gdzie można obejrzeć całą kolekcję motocykli marki "Iż". Czas wolny na wieczorny spacer po mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

3. DZIEŃ. SZKÓŁKA PSÓW HUSKY - RUSKA BANIA:

Śniadanie. Gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wyjazd do szkółki psów rasy husky. Zapoznanie się z psami, spacer w towarzystwie psów po lesie. Obiad na świeżym powietrzu w formie grilla. Powrót do hotelu. Przygotowanie do kąpieli w ruskiej bani, czyli rosyjskiej saunie, bardzo rozpowszechnionej na wsiach. Niemal każdy ma tu własną banię, która pełni bardzo ważną rolę w życiu mieszkańców. Tutaj rozpoczyna się świętowanie najważniejszych świąt rodzinnych, dni wolnych od pracy czy świąt kościelnych, tutaj przyjmuje się najważniejszych gości. Bania ma także właściwości lecznicze, oczyszcza organizm, odpręża i poprawia kondycję skóry. Spotkanie z mistrzem ruskiej bani, który opowie o znaczeniu sauny dla zdrowia, pokaże jak wykonuje się masaże (bicze) gałązkami z różnych drzew i opowie anegdoty związane z banią. Kolacja z opowieściami o wyrobie samogonów i degustacja trunków. Nocleg.

4. DZIEŃ. ŚREDNIOWIECZNY GRÓD BARIAŻSKAJA DRUŻYNA :

Śniadanie. Przejazd do średniowiecznego grodu ruskiego BARIAŻSKAJA DRUŻYNA. Zwiedzanie kompleksu, degustacja tradycyjnych przekąsek pieczonych w piecu chlebowym na podwórzu grodu. Wykład na temat średniowiecznego uzbrojenia, objaśnienie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy z bronią, przebranie się za mieszkańców grodu (dostępne zbroje i inne stroje). Strzelanie z różnych rodzajów łuku, rzucanie toporami i oszczepami do celu. Na zakończenie zmagań wspólna kolacja i podsumowanie dnia. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ. WOTKIŃSK - PEREVOZNOE:

Śniadanie. Wyjazd do WOTKIŃSKA, miasta w regionie Udmurcja, w którym urodził się znany rosyjski kompozytor Piotr Czajkowski. Spacer po mieście z przewodnikiem. Czas wolny. Zwiedzanie domu -muzeum kompozytora. Przejazd do wsi PEREVOZNOE ze starymi domami kupieckimi i żeńskim Klasztorem Świętego Wniebowzięcia. Zwiedzanie klasztoru, który leży na malowniczym brzegu Kamy, jednej z największych rzek Rosji. Można tu zobaczyć stare ikony oraz podejrzeć proste życie i pracę zakonnic. Od lat niezmieniające się życie mieszkańców wsi przetrwało dzięki znacznej odległości od głównych miast i szlaków turystycznych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ. JAKSZUR-BODJA - BAKSZEJEWO - IGRA - DEBIESY :

Śniadanie. Wyjazd do niewielkiej miejscowości JAKSZUR-BODJA znajdującej się na Trakcie Syberyjskim. Za czasów carskich, gdy traktem podążali zesłańcy na Sybir, znajdował się tu punkt przystankowy BAKSZEJEWO, w którym nocowali katorżnicy. Zwiedzanie muzeum. Można tu położyć się na więziennych pryczach, przymierzyć kajdany i skosztować więziennej kaszy. Przejazd do IGRY, zwiedzanie muzeum krajoznawczego poświęconego Sybirskiemu Traktowi. Przejazd do DEBIES, kontynuacja poznawania historii Syberyjskiego Traktu. Czas wolny. Przy dobrej pogodzie wejście na Szamańską górę z pięknym widokiem na tajgę i rzekę Kamyszkę. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu, pożegnalna kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ.:

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Iżewsku, wylot do Polski z przesiadką w Moskwie.

ŚWIADCZENIA: :

6 noclegów w pensjonacie Gruby Kot w Iżewsku, 2-os. pokoje z łazienkami • wyżywienie zgodnie z programem • przelot • przejazdy klimatyzowanym busem wg programu; opieka pilota; ubezpieczenie Complex.

UWAGI::

Obowiązkowe opłaty na miejscu: rezerwacje, bilety wstępu, lokalni przewodnicy: ok. 130 EUR.Wizy: B.P. ITAKA pośredniczy w uzyskaniu wiz do Rosji. Potrzebne dokumenty www.itaka.pl należy przesłać pocztą kurierską, tak aby dotarły najpóźniej do 25 dni przed wylotem na adres: B.P. ITAKA, ul. Mokotowska 65, 00-533 Warszawa, tel.: 22 448 68 88 z dopiskiem WIZY. Opłata za wizę turystyczną oraz pośrednictwo: 450 PLN.

Przewodnik: Rosja, Rosja


Rosja
Rosja:
Federacja Rosyjska jest największym krajem na świecie. Zajmuje pow. Ponad 17 tys. km2 i leży na dwóch kontynentach – ¼ obszaru przypada Europie, a reszta – Azji. Rosja to obszar w większości równinny z gęstą siecią rzek. Znajdują się tu dwa największe jeziora europejskie – Ładoga i Onega. Góry Kaukazu są najwyższymi rosyjskimi górami (najwyższy szczyt Kaukazu i Europy – Elbrus 5642 m n.p.m.). Wysokość gór Ural nie przekracza1900 m n.p.m. Stolicą Rosji jest Moskwa, jedno z dwóch miast wydzielonych. Cały kraj został administracyjnie podzielony na 89 jednostek terytorialnych. W 1991 r., po rozpadzie ZSRR, w którym Rosja pełniła rolę dominującą, Federacja Rosyjska stała się osobną jednostką państwową i uniezależniła od siebie szereg państw i narodów. Obecnie zamieszkuje ją ponad 100 narodów i narodowości. Podstawowym językiem urzędowym pozostaje rosyjski, ale w użyciu jest ponad 100 uznanych języków (ok. 30 Federacja Rosyjska uznaje jako lokalne urzędowe) Rosję zamieszkuje prawie 150 mln ludzi, z czego ok. 115 mln żyje w części europejskiej. Rosjanie - w ponad 60% - wyznają prawosławie.
czytaj więcej
 

Rosja: mapa


Mapy: Rosja

oferty z państwa Rosja.pl

Popularne kierunki
Serwisy tematyczne
Oszczędność i wygoda
Szeroka i aktualna oferta
Bezpieczna rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Renoma i uznanie
Oszczędność i wygoda
Gwarancja Najniższej Ceny
Ceny jak u organizatora
Rezerwacja telefoniczna
i 24h online
Szeroka i aktualna oferta
Zawsze aktualne i pełne ceny
Łatwy wybór z ponad 120 tys. ofert
Porównanie cen hotelu
u różnych organizatorów
Bezpieczna rezerwacja
87 sprawdzonych biur podróży
Płatności w systemie eCard
Bezpieczna szyfrowana rezerwacja
Profesjonalizm od 1999 r.
Jeden z pierwszych portali
w Polsce
Doradcy z wieloletnim doświadczeniem
Biuro w centrum Krakowa
newsletter

Informacje o promocjach i nowościach

Podróże z Grupą TravelOne.pl: wczasy i wycieczki

Wakacje z dziećmi Last Minute
Wakacje z dziećmi Last Minute
Na rodzinne wakacje warto wybrać się do słonecznej Bułgarii, która charakteryzuje się piaszczystymi plażami z łagodnym zejściem do morza. Również Chorwacja zachęca do przyjazdu rodzin z dziećmi, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Dodatkowo, na portalu TravelOne.pl, znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert, w tym Grecja Last Minute czy Portugalia Last Minute, które pozwolą nam zaplanować wczasy w znacznie niższej cenie. Polecamy również Wyspy Kanaryjskie, gdzie znajdziemy najlepsze parki wodne z licznymi zjeżdżalniami, które są ulubionym miejscem dzieci.
 
Egzotyczne plaże w cenach Last Minute - wakacje w Tajlandii >>
Luksusowy urlop w Emiratach Arabskich - zobacz hotele z All Inclusive >>
Morze Cudów i Cuda Nad Rzeka -  wycieczki objazdowe do Izraela >>